Czy warto zdecydować się na ogrzewanie gazem płynnym?

radiator-250558_1280

Wybór metody ogrzewania domu jest uzależniony od wielu przesłanek. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie gazem płynnym – dzieje się tak z różnych powodów, również finansowych. Czy w praktyce to się opłaca?

Od czego zależy cena instalacji zbiornikowej?

Aspekt ekonomiczny ma kluczowe znaczenie dla większości osób decydujących się na ogrzewanie gazowe. Cena instalacji to wypadkowa rozmaitych czynników. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze potrzeby konkretnego gospodarstwa domowego. To one determinują wybór odpowiedniego zbiornika – zarówno pod względem pojemności, jak i rodzaju. Zbiornik na gaz może być podziemny albo naziemny. Modele naziemne są z reguły stosowane na większych posesjach, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Z kolei zbiorniki podziemne idealnie sprawdzają się na mniejszych działkach zlokalizowanych na terenach o niskim poziomie wód gruntowych. W ofercie firmy Amerigas znajdują się zbiorniki o pojemności 2700 l, 4850 l oraz 6600/6700 l. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce zwykle wystarczają najmniejsze zbiorniki – plus w tym przypadku jest taki, że nie trzeba się starać o pozwolenie na budowę. Ponadto wpływ na cenę instalacji ma też taryfa wybrana przez klienta dostawcy gazu.

Instalacja na gaz płynny – dlaczego warto?

Wymienić można sporo powodów, dla których warto zdecydować się na ogrzewanie domu gazem płynnym. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodna metoda grzewcza. Dostawą paliwa oraz montażem i konserwacją instalacji zajmuje się dostawca. Użytkownik musi tylko ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Współczesne kotły to bardzo funkcjonalne urządzenia – są proste w obsłudze i bezpieczne. Efektywność ogrzewania gazem płynnym to również zasługa właściwości tego paliwa. Jest ono niezmiernie wydajne i lepsze pod względem kaloryczności niż część paliw stałych. Ogrzewanie gazem płynnym nie szkodzi ponadto naturalnemu środowisku, gdyż jest to paliwo spalające się praktycznie w 100 proc. – nie powstają przy tym niebezpieczne substancje.

https://www.amerigas.pl/